Centralne odkurzacze

System centralnego odkurzacza

Czy wiesz, jak można ułatwić sobie codzienne sprzątanie domu i jednocześnie zadbać o zdrowie swoje oraz swojej rodziny? Odpowiedź na te pytania to montaż odkurzacza centralnego w Opolu – nowoczesnego rozwiązania, które sprawi, że sprzątanie stanie się nie tylko łatwiejsze, ale także bardziej efektywne. Wbrew pozorom, urządzenie to sprawdzi się w każdym typie nieruchomości. System Centralnego Odkurzania możesz zamontować w domku jednorodzinnym, kamienicy lub mieszkaniu. Odkurzacz centralny to niezbędne udogodnienie dla rodziny o nowoczesnym stylu życia. System centralnego odkurzania usuwa wszelki brud i kurz z powierzchni mieszkalnej domu. Zanieczyszczenia przenoszone są do specjalnego pojemnika, a oczyszczone w 98% powietrze z jednostki centralnej wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. To właśnie dowód na to, że system Centralnego Odkurzania stwarza lepsze warunki do życia wewnątrz domu i zmniejsza objawy alergii. System usuwa praktycznie 100% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu, roztoczy i innych alergenów z odkurzanych podłóg, zasłon, mebli i innych powierzchni, podnosząc w ten sposób jakość powietrza wewnątrz domu. W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy przenośnych, które powodują cyrkulację kurzu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, odkurzacz usuwa prawie cały materiał, z którym się styka zmniejszając tym samym emisję kurzu, pyłu i innych alergenów do powietrza.

4 powody dlaczego warto zamontować system centralnego odkurzania

 • Zdrowie i higiena

  W tradycyjnym odkurzaczu wciągane powietrze, przechodząc przez worek z kurzem lub filtr, wraca poprzez wydmuch do pomieszczenia. W odkurzaczu centralnym powietrze, oczyszczone przez system wysokowydajnych filtrów, wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. Niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje zasysane są z pomieszczeń niemalże w 100% i transportowane do pojemnika na kurz. Dokładne i higieniczne sprzątanie stanowi ogromną ulgę w szczególności dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych i alergie.

 • Cisza w trakcie sprzątania

  Ponieważ jednostka centralna znajduje się w pomieszczeniu oddalonym od części mieszkalnej budynku, włączony odkurzacz to dla domowników jedynie dyskretny szum zasysanego powietrza. Z tego względu, można bez obaw odkurzać, nawet wtedy, gdy ktoś śpi czy pracuje w domu, bez obaw o zakłócanie spokoju.

 • Komfort pracy

  Odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących umożliwia szybkie i łatwe sprzątanie w różnorodnych pomieszczeniach. Ponieważ posługujemy się jedynie lekkim, elastycznym wężem i nie dźwigamy ciężkiego odkurzacza, odkurzanie np. schodów jest zupełnie niekłopotliwe. Wystarczy podłączyć lekką rurę ssawną do gniazdka umieszczonego w ścianie, a odkurzanie staje się znacznie prostsze i wygodniejsze. Ponadto, centralny odkurzacz pozwala na szybsze sprzątanie, gdyż nie trzeba go co chwilę przestawiać czy szukać gniazdka elektrycznego.

 • Szeroka gama zastosowań

  Poza typowym wykorzystaniem odkurzacza, możliwe jest (przy użyciu separatorów) usuwanie popiołu z kominka, usuwanie gruzu po remontach, mycie okien, zbieranie rozlanych płynów. Za pomocą specjalnych szczotek możemy wytrzepać dywan, tapicerkę meblową czy pielęgnować sierść zwierząt.

 • Długowieczność i oszczędność

  Centralny odkurzacz w Opolu to inwestycja na lata. Jego konstrukcja oraz jakość użytych materiałów sprawiają, że jest to urządzenie wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Co więcej, koszt eksploatacji systemu centralnego odkurzania jest niższy niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Brak konieczności wymiany worków czy filtrów sprawia, że jest to rozwiązanie również bardziej ekologiczne.

 • Wzrost wartości nieruchomości

  Montaż systemu centralnego odkurzania może również wpłynąć na wzrost wartości nieruchomości. Jest to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, które przyciąga uwagę potencjalnych kupujących. Inwestując w centralny odkurzacz, zyskujemy nie tylko wygodę i zdrowie, ale także podnosimy atrakcyjność naszego domu na rynku nieruchomości.

Spec Instal jako instalator…

Spec Instal wykonuje usługi z zakresu montażu systemów centralnego odkurzacza, jest to idealne rozwiązanie dla ludzi podążających z duchem czasu. Centralne odkurzacze instalujemy w powstałych już budynkach oraz tych które są jeszcze w stanie budowy.

Nasi instalatorzy korzystają z produktów renomowanych marek takich jak: Aerovac oraz Santech reprezentują one najwyższą jakość. W ramach naszych kompleksowych usług oferujemy także montaż instalacji wodnych oraz instalacji grzewczych.

W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się poprzez zakładkę Kontakt.