Ogrzewanie grzejnikowe VS Ogrzewanie Podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w opolskim to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, dzięki którym zwiększymy komfort i znacznie obniżymy koszty ogrzewania domu lub mieszkania. Systemy ogrzewania podłogowego zapewniają idealny dla człowieka rozkład temperatury – więcej ciepła przy podłodze, a mniej na poziomie głowy. „Ciepła podłoga” podnosi komfort na tyle, że można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2 st. C, a to oznacza oszczędność energii rzędu 12% i mniejszą cyrkulację kurzu. Równomierne oddawanie ciepła całą powierzchnią podłogi to idealne rozwiązanie do pokoi dziennych i hallów, a także łazienek. Sprawdzi się także w sypialni.

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko komfortowe ciepło, tanie ogrzewanie domu i mniej widocznego kurzu, ale także idealny wybór dla estetów i nieograniczone możliwości aranżacyjne pomieszczeń. Brak bowiem jakichkolwiek widocznych elementów grzewczych – wszystko skrywa posadzka. Co więcej, brak charakterystycznej dla grzejników cyrkulacji powietrza sprawia, że ogrzewanie podłogowe w Opolu sprawdzi się przede wszystkim u alergików oraz osób uczulonych na roztocza.

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem instalacji CO w Polsce jest obecnie tradycyjne ogrzewanie przy użyciu grzejników. Ogrzewanie grzejnikowe najczęściej stosuje się  sypialniach ogrzewanie tradycyjnymi grzejnikami. Niższa temperatura przy podłodze stwarza lepsze warunki do snu. Również w pokojach na wyższej kondygnacji z reguły stosuje się tradycyjne grzejniki między innymi z powodu nadmiernego obciążenia stropu, w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego.

Nowoczesne grzejniki mają małą pojemność wodną oraz łączone są rurkami o małych średnicach. W instalacji znajduje się mało wody, energia potrzebna do jej podgrzania jest również mniejsza, a zatem możliwe jest szybkie nagrzanie pokoju i zmniejszenie ogrzewania, gdy jest cieplej. Taki układ ma małą bezwładność cieplną. Jeżeli kocioł co wyposażony jest w regulację pogodową, a grzejniki w zawory termostatyczne to uzyskujemy bardzo wygodne i oszczędne ogrzewanie domu.

Dodatkowym atutem ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami jest ich łatwy montaż oraz niższa cena niż ogrzewania podłogowego.